MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MIMO DOŻYWOTNIEGO ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW JECHAŁ PIJANY SAMOCHODEM

42-latek, który jak sam twierdził, pojechał samochodem tylko do pobliskiego sklepu miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód którym się poruszał nie miał przeglądu technicznego oraz OC, a także posiadał tablice rejestracyjne z innego auta.

We wtorek (2 sierpnia br.), w czasie przejeżdżania przez miejscowość Żegocina, bocheńscy kryminalni otrzymali informację od mieszkańców miejscowości, o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym samochodem marki Opel. Funkcjonariusze zauważyli wskazanego opla ok. godziny 18. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał na to, że jego kierujący rzeczywiście może znajdować się pod wpływem alkoholu, stąd też funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się. Kryminalni wylegitymowali mężczyznę. Z uzyskanych w policyjnym systemie informacji, wynikało, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie był to jednak koniec problemów kontrolowanego 42-latka, ani koniec policyjnej interwencji. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie ze wstępnymi podejrzeniami policjantów kierujący był nietrzeźwy. Urządzenie wskazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, co miało być następstwem kilku wypitych wcześniej piw, do których 42-latek się przyznał. Po sprawdzeniu kierującego przyszła kolej na kontrolę pojazdu, która wykazała brak badań technicznych opla, brak obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC oraz niezgodność tablic rejestracyjnych, które należały do innego pojazdu.

Czynności w tej sprawię prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. 42-letniemu mieszkańcowi gminy Żegocina, który jak się tłumaczył wyjechał do pobliskiego sklepu, postawione zostaną zarzuty – niestosowanie się do wyroku Sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ukarany zostanie również za brak badań technicznych samochodu oraz niezgodność tablic rejestracyjnych. Do odpowiedniej instytucji skierowano także pismo związane z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kontrolowanego pojazdu.

___

KPP w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *