MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

DRONY W SŁUŻBIE – 14 KIEROWCÓW UKARANYCH KWOTĄ 1500 zł

Za pomocą bezzałogowych statków latających policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo niechronionych na oznakowanych przejścia dla pieszych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wykorzystując drony przeprowadzili kontrolę zachowania kierowców w rejonach przejść dla pieszych. Wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy są wyposażeni w bezzałogowe statki latające, kontrolowali z „lotu ptaka” zachowanie kierowców w naszym mieście. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone dzisiaj na alei Jana Pawła II oraz ulicy Starodąbrowskiej.

W czasie kilku godzin (od 8.00 do 13.00) drony zarejestrowały 16 wykroczeń popełnianych przez kierujących, polegających na wyprzedzaniu drugiego pojazdu bezpośrednio przed oraz na przejściu dla pieszych. Takie naruszenie przepisów ruchu drogowego skutkuje nałożeniem grzywny w wysokości 1500 złotych według nowego taryfikatora i dopisaniem 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy.

Dzisiaj 14 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec dwóch zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do tarnowskiego sądu.

Przejście dla pieszych to szczególne miejsce na drodze. Wyprzedzanie w tym miejscu innych pojazdów, ich omijanie może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Pieszy, który w tym miejscu przekracza jezdnię nie ma żadnych szans w zderzeniu z rozpędzonym samochodem. Policjanci w takich sytuacjach nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.