MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

„Polski Ład” to „Polski Chaos” 

Podczas krótkiego briefingu prasowego w swoim tarnowskim biurze poselskim, poseł Stanisław Bukowiec krytycznie odniósł się do zapisów rządowej reformy wprowadzonej na początku roku.

– Jako Porozumienie Jarosław Gowina domagamy się wycofania zmian podatkowych w Polskim Ładzie, pozostawiając jedynie podniesioną kwotę wolną od podatku oraz drugi próg podatkowy – podkreślił Poseł Bukowiec.

Zaznaczył on, iż „Polski Ład”, a właściwie „Polski Chaos” doprowadził już do likwidacji tysięcy firm, a Polakom przyniósł drożyznę.

Zdaniem Pana Posła Bukowca zmniejszenie lub chwilowa likwidacja stawek VAT-u, czego doświadczamy w tych dniach, jest mocno spóźnionym działaniem, gdyż ogromne podwyżki cen energii i gazu, jakie dotknęły polskich przedsiębiorców oraz wyższa składka zdrowotna doprowadzają w konsekwencji do sukcesywnego wzrostu towaru i usług.

Podczas spotkania Poseł odniósł się również do tego, iż wbrew zapowiedziom premiera Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników, wiele grup zawodowych otrzymało pomniejszone wynagrodzenia, inni z kolei nie doczekali się obiecanego wyrównania w lutym.

Porozumienie Jarosława Gowina zaznacza ponadto, iż winą za skomplikowane i chaotyczne zapisy podatkowe „Polskiego Ładu” próbuje się obarczyć księgowych, a tak naprawdę polityczną odpowiedzialność za to powinni ponieść premier Mateusz Morawiecki i kierowany przez niego rząd PiS. Na uwagę, według Posła Bukowca, zasługuje także fakt, iż stojący za Jarosławem Gowinem posłowie już ponad pół roku temu zgłaszali liczne uwagi i przestrzegali premiera Morawieckiego przed niekorzystnymi skutkami przygotowywanych wówczas przepisów, jednak nikt nie chciał ich słuchać, jak zaznacza Bukowiec, w zamian za to Jarosław Gowin został odwołany ze stanowiska wicepremiera i tym samym Porozumienie zostało zmuszone do opuszczenia koalicji rządzącej.

“Dlatego uważamy, że osoby bezpośrednio odpowiedzialne za przygotowanie tego bubla prawnego, zarówno w Kancelarii Premiera, jak i w Ministerstwie Finansów, powinni ponieść personalne konsekwencje” – mówił m.in. poseł Stanisław Bukowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *