MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PIERWSZY WEEKEND WAKACJI I 5 ODEBRANYCH PRAW JAZDY

W przeciągu kilkudziesięciu minut 5 kierowców straciło swoje prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Aż pięciu kierowców w niedzielne przedpołudnie straciło uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi w związku ze znacznym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. W Radłowie, Otfinowie i Niecieczy kierowcy samochodów osobowych i motocykla jechali z prędkościami znacznie odbiegającymi od obowiązujących. Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazała się kierowca osobowego citroena, który w Otfinowie w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością niemalże 120 km/h. Zatrzymany przez policjantów grupy speed stracił na trzy miesiące swoje prawo jazdy, otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych, a jego konto kierowcy powiększyło się o 14 punktów karnych. Takim samym mandatem ukarani zostali kierowcy bmw i forda. Nieco niższym mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami zostali ukarani kierowca jednośladu oraz toyoty.

Przypominamy, że drogi publiczne to nie jest tor wyścigowy, a obowiązujące na nich prędkości powinny być przestrzegane dla dobra wspólnego.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *