MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

TRAGEDIA W ZABŁĘDZY NIE ŻYJE KIEROWCA CIĘŻARÓWKI

W wyniku porażenia prądem średniego napięcia zmarł 65-letni kierowca ciężarówki. Pomimo udzielonej na miejscu pomocy i przetransportowaniu go do szpitala, mężczyzny nie udało się uratować.

26 lutego przed godziną dziewiątą do Zabłędzy przyjechał kierowca zestawu ciężarowego, który przywiózł kruszywo. Po rozładunku kruszywa na składzie, kierowca zaczął opuszczać wywrotkę, która niestety zahaczyła o wiszące przewody średniego napięcia. Kierowca wyszedł z kabiny ciężarówki i wówczas został porażony prądem wartości kilkunastu kilowoltów (kV). Na miejscu udzielono poszkodowanemu pierwszej pomocy, która skutkowała przywróceniem czynności krążeniowo-oddechowych. 65-latek w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia i kilka godzin później wpłynęła informacja o jego śmierci.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci, dokumentując jego przebieg. Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Komisariatu Policji w Tuchowie, a nadzór na jego prawidłowością sprawowała będzie prokuratura rejonowa w Tarnowie.

___

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *