MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MIŁOŚNIK KAWY I PĄCZKÓW PODSZYWAŁ SIĘ POD FUNKCJONARIUSZA POLICJI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podszywał się pod policjanta będącego w trakcie czynności służbowych. Mieszkaniec Bochni szczególnie polubił taki rodzaj działania podczas robienia zakupów w jednym z lokalnych supermarketów, gdzie m.in. podczas próby oszustwa podał się za policjanta.

W środę (31 stycznia br.) w godzinach porannych bocheńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwach, do których miało dochodzić w ostatnich dniach stycznia na terenie jednego z bocheńskich supermarketów. Według uzyskanych informacji w niedzielę (28 stycznia br.) jeden z klientów został zauważony przez pracownika ochrony obiektu podczas działania na niekorzyść sklepu. Nieznany mężczyzna, w trakcie rozliczania się przy kasie samoobsługowej kasował kawę jako pączki. Ta sama osoba schemat działania powtórzyła dwa dni później. Kiedy wskazanemu klientowi uwagę zwrócił pracujący w supermarkecie ochroniarz, ten wyciągnął z kieszeni skórzane etui, na którym widniała odznaka w kształcie gwiazdy policyjnej i legitymacja. Mężczyzna oświadczył, że jest policjantem i jest w trakcie interwencji,  którą ochroniarz utrudnia. Następnie mężczyzna się oddalił.

Po otrzymaniu zawiadomienia czynnościami w sprawie „funkcjonariusza” zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi ustalili, kim może być sklepowy oszust. Tuż po godzinie 17 udali się do potencjalnego miejsca pobytu mężczyzny, gdzie zastali podejrzanego 41-latka. Ten dobrowolnie wydał  fałszywą„odznakę i legitymację policyjną”, którymi się posługiwał. Prawdziwi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali fałszywego funkcjonariusza, któremu postawione zostaną zarzuty oszustwa i podszywania się pod funkcjonariusza publicznego.

____

KPP w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *