MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

„Narodzenie” w Wojniczu

W kinie Wawel w Wojniczu odbyła się premiera jasełek przygotowanych przez mieszkańców i kapłana wojnickiej parafii.

Za nami piękne, jasełkowe przedstawienie w wykonaniu Parafian św. Wawrzyńca Męczennika w Wojniczu. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w kinie „Wawel” w Wojniczu odbyła się premiera jasełek pod tytułem „Narodzenie” pod kierunkiem ks. Krzysztofa Osiki. Próby do przedstawienia, które powstało na postawie filmu „Narodzenie” z 2006 w reżyserii Catherine Hardwicke, rozpoczęły się już w październiku. Chętnych do obejrzenia spektaklu było tak wielu, że bilety rozeszły się błyskawicznie. Oprócz premiery przedstawienie zostanie zagrane do 27 stycznia jeszcze kilka razy.

Było to wspaniałe przedstawienie, które przedstawiało historię narodzin Jezusa w Betlejem. Godnymi szczególnej uwagi, były przepiękne stroje, w które przebrani byli aktorzy ale też ciekawa dekoracja, oddająca charakter Jasełek i przenosząca nas do czasów, kiedy narodził się Jezus. Do przygotowania jasełek aktywnie włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. Swoje umiejętności i talent, a także wolny czas poświęciło temu projektowi wiele osób. Reżyserem, który opracował wszystko, począwszy od scenariusza, poprzez muzykę i dekorację, był ks. Krzysztof Osika – wikariusz wojnickiej parafii, któremu pomagało wiele życzliwych osób.

Aktorzy i widzowie podkreślali, że udział w tym wydarzeniu pozwolił im lepiej przeżyć i zrozumieć narodzenie Pana Jezusa. Chwalili scenografię, muzykę, piękne stroje i grę aktorów. Spektakl trwał godzinę, a dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, wzruszeń i na długo zapadnie każdemu w pamięć.

Mimo, że za nami święta, Bożonarodzeniowy nastrój będzie się jeszcze utrzymywał wiele dni. To czas, który staramy się przeżyć szczególnie duchowo, w gronie z bliskimi. A organizowane jasełka albo też koncerty kolęd tylko przybliżają nas do tego, by spędzić te święta jeszcze lepiej.

___

Gmina Wojnicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *