MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki wybrzmiały w Strzelcach Wielkich

W sobotni wieczór w strzeleckim sanktuarium wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Trebunie Tutki. Był to pełen radości, optymizmu oraz wyjątkowego klimatu koncert, który przyciągnął do Strzelec Wielkich tłumy okolicznych mieszkańców.

Jedną z piękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie i słuchanie kolęd oraz pastorałek. Do tej pięknej formy świętowania zaprosił Zbigniew Moskal – wójt Gminy Szczurowa wraz z kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich – ks. Stanisławem Tabisiem oraz Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej organizując 27 stycznia koncert w Sanktuarium Matki Bożej Szklaplerznej w Strzelcach Wielkich.

Gwiazda wieczoru – Zespół Trebunie-Tutki licznie zgromadzonym zapewnił wspaniały świąteczny klimat i artystyczne doznania. Popularny zespół folkowy nie tylko zaśpiewał najpiękniejsze góralskie kolędy, ale także poprowadził zebranych przez zwyczaje i tradycje Podhalan podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oryginalność autorskich opracowań i aranżacji sprawiła, że kolędy i pastorałki w wykonaniu utalentowanych muzyków wypadły niesamowicie. Niektórzy tupali nogą, inni klaskali i wszyscy wspólnie kolędowali.

Zebrani pożegnali wykonawców długą owacją na stojąco. Gorące gratulacje za wspaniały występ przekazał Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa życząc dalszych sukcesów, a ks. Stanisław Tabiś złożył serdeczne podziękowanie gościom za przybycie i stworzenie pięknej atmosfery.

___

Gmina Szczurowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *