MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

W Brzesku odbył się pierwszy dialog społeczny Carlsberg Polska

W grudniu ubiegłego roku Browar Okocim stał się miejscem pierwszego dialogu społecznego, zorganizowanego przez Carlsberg Polska. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele urzędu miasta, miejscowej szkoły, lokalnych społeczności, dostawcy surowców i usług, dystrybutorzy, a także inne organizacje, z którymi firma na co dzień współpracuje. Celem była rozmowa nt. społecznego i środowiskowego oddziaływania firmy. Wnioski z rozmów zostaną uwzględnione przez Carlsberg Polska w strategii zrównoważonego rozwoju oraz Raporcie ESG 2023.

Choć Okocim to nazwa wsi leżącej w powiecie brzeskim, częściej kojarzy się z działającym tu od 1845 roku browarem. To najlepiej pokazuje, jak duży wpływ wywiera on na lokalną społeczność, rynek pracy, gospodarkę i środowisko naturalne. Browar Okocim to jeden z największych browarów Grupy Carlsberg w Europie, w którym warzone są rozpoznawalne marki piwa jak: Okocim, Kasztelan, Harnaś, Somersby, Żatecky czy Garage. Browar zatrudnia ponad 500 osób, kooperuje z lokalnymi dostawcami, inwestuje w rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną oraz czystość wody, angażuje się w życie lokalnej społeczności. Ze względu na swoje znaczenie stał się więc miejscem pierwszego dialogu społecznego zorganizowanego przez Carlsberg Polska.

Rozmowy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Realizowany od 2017 roku program ESG (Environmental – ochrona środowiska, Social – społeczna odpowiedzialność, Governence – ład korporacyjny) Together Towards Zero and Beyond jest integralną częścią strategii biznesowej i misji „warzymy dla lepszego dziś i jutra”. Wyniki podejmowanych działań oraz plany na przyszłość opisywane są w corocznych raportach ESG. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie badania tzw. podwójnej istotności, w ramach którego weryfikowane są obszary wpływu na środowisko i społeczności lokalne.

Ambicją Carlsberg Polska jest bycie liderem zrównoważonego rozwoju, a Browar Okocim ma do odegrania ważną rolę w tym zakresie. Już teraz możemy pochwalić się nowoczesną oczyszczalnią ścieków, która służy nie tylko browarowi, ale także mieszkańcom Brzeska i okolicznemu środowisku. Rocznie zakład oczyszcza 900 basenów olimpijskich ścieków, a powstający w wyniku oczyszczania ścieków  biogaz wykorzystywany jest jako odnawialne i czyste źródło energii cieplnej oraz eklektycznej.   Podjęty dialog ma służyć temu, by przyszłe działania browaru jeszcze lepiej odpowiadały potrzebom regionu i jego mieszkańców – powiedział Marcin Będlin, Dyrektor Browaru Okocim.

Największa wartość spotkania to wnioski z dyskusji z uczestnikami podczas warsztatów. Poruszyliśmy różne tematy i wypracowaliśmy wiele cennych pomysłów, które chcielibyśmy wspólnie zrealizować. Przeprowadzony dialog jest również ważnym elementem prac nad wspomnianym Raportem ESG za rok 2023 – podkreśla Teresa Aldea, kierowniczka ds. zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska.

Więcej informacji wynikach badania będzie dostępne w Raporcie ESG 2023, który zostanie opublikowany w marcu 2024 roku na stronie www.carlsbergpolska.pl.

_____

Carlsberg Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *