MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PĘDZIŁ 120 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 14 punktów karnych i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych.

Wczoraj (06.04.br.) funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na drodze powiatowej nr 1303K, około godz. 17,  w miejscowości Hubenice zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca gminy Bolesław. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 zł. 30-latek otrzymał także 14 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, mieszkaniec gminy Bolesław musi „pożegnać się” z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

_

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *