MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

75 tys. zł z budżetu powiatu na rewaloryzację architektury sakralnej

W tym roku Powiat Dąbrowski przeznaczy 75 000 zł na rewaloryzację zabytków. Zostały podpisane już umowy z 4 beneficjentami – proboszczami parafii na prace remontowe i konserwatorskie.

Z ramienia samorządu umowy podpisali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Skarbnik Powiatu Maria Sztorc.

29 marca w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej umowy na kwotę 20 tyś. zł podpisał ksiądz Jan Panek proboszcz parafii w Oleśnie na remont konserwatorski figur Św. Piotra i Pawła na szczycie zakrystii kościoła parafialnego pw. Św. Katarzyny w Oleśnie oraz ksiądz Robert Groch proboszcz parafii w Bolesławiu na wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu ogrodzenia wokół zabytkowego kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha w Bolesławiu – etap VIII.

Natomiast 4 kwietnia zostały zawarte umowy z: księdzem Zygmuntem Warzechą proboszczem parafii w Szczucinie w wysokości 20 tyś. zł. na konserwację Stacji Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym w Szczucinie – etap II oraz księdzem Wiesławem Babiarzem proboszczem parafii w Gręboszowie na kwotę 15 tyś. zł. na konserwację trzech tablic epitafijnych: Epitafium Franciszka Dembińskiego. Epitafium Wiktorii Ruszkowskiej, Epitafium Łucji z Wodzickich Przerębskiej z prezbiterium kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP w Gręboszowie – etap I.

__

Powiat Dąbrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.