MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

FUTSAL: OKOCIMSKI NA FINAŁACH W LUBLINIE

Za nami finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U19, które rozgrywane zostały w Lublinie. Miano najlepszej drużyny w Polsce przypadło JKS SMS Jarosław, która dopiero po rzutach karnych pokonała w meczu finałowym Futsal Leszno. W regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2, natomiast po rzutach karnych lepsi okazali się być zawodnicy z Podkarpacia wygrywając 3:0.

Podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka zakończyli zmagania na fazie grupowej, w której mimo walki i zaangażowania nie zdołali awansować do 1/8 finału, zajmując ostatnie miejsce w grupie.

W pierwszym meczu AP CANPACK Okocimski może mówić o sporym niedosycie, gdyż prowadził z Gwiazda Ruda Śląska wynikiem 2:0. Niestety skuteczna gra rywali doprowadziła do remisu, a w dalszej części meczu zawodnicy ci zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, kończąc ostatecznie mecz wynikiem 3:2.

W drugim dniu „biało-zieloni” do rozegrania mieli jeszcze dwa spotkania. Pierwszym rywalem była ekipa Red Dragons Pniewy, która ostatecznie pokonała Okocimski 3:1. Mimo to spotkanie mogło potoczyć się zdecydowanie inaczej. Mimo, że rywal jako pierwszy zdobył bramkę to podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka zdołali wyrównać po bramce Michała Siuduta. Wynik meczu powinien zmienić Hubert Smulski, który nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego. W drugiej połowie swoją dogodną sytuację miał również Maciej Węgrzyn, który posłał piłkę nad bramką rywali. Do bramki mógł również trafić wspominany Hubert Smulski, jednak i tym razem lepszy okazał się być bramkarz z Pniewy.

W trzecim meczu Okocimski stanął na przeciwko AZS UG Gdańsk. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła żadnej bramki, mimo że sytuacje bramkowe stwarzali zawodnicy obu zespołów. W drugiej części spotkania AZS obiął prowadzenie po przejściu i szybkim podaniu piłki co spowodował, że zawodnik z Gdańska znalazł się sam na sam z Miłoszem Żmudzki, którego ostatecznie zdołał pokonać. Po stronie Okocimskiego idealną okazję miał Maciej Węgrzyn, jednak piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka. Wynik meczu, zespół z Gdańska ustalił kilka sekund przed zakończeniem spotkania. Wówczas nie mający nic do stracenia Okocimski zaatakował wszystkimi zawodnikami (w tym z bramkarzem), zostawiając pustą bramkę. Sytuację tą wykorzystał zawodnik AZS-u strzelając z własnego pola karnego do bramki Okocimskiego, ustalając wynik na 2:0.

Mimo braku awansu do dalszego etapu finałów AP CANPACK Okocimski Brzesko pokazał się z bardzo dobrej strony. Zawodnicy walczyli jak równy z równym dumnie reprezentując za równo Klub jak i Miasto Brzesko. Doświadczenie zebrane podczas tegorocznych eliminacji oraz finałów na pewno będzie miało duży wpływ na kolejne futsalowe zmagania.

Z tego miejsca składamy podziękowania dla Burmistrza Brzeska Tomasza Latochy oraz Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępa za wsparcie finansowe jakie udzieli na zorganizowanie wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lublinie.

yniki AP CANPACK Okocimski Brzesko:
Gwiazda Ruda Śląska – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:2
Red Dragons Pniewy – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:1
AZS UG Gdańsk – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:0

Tabela:
1. Gwiazda Ruda Śląska 9 pkt
2. Red Dragons Pniewy 6 pkt
3. AZS UG Gdańsk 3 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko 0 pkt

Strzelcy:
1 – Patryk Jawień
1 – Piotr Pitaś
1 – Michał Siudut

Kadra: Hubert Smulski, Kamil Marecik, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala, Mateusz Mendelowski, Michał Siudut, Miłosz Żmudzki, Oliwier Okas, Piotr Pitaś, Radosław Curyło, Raul Kotarba, Sebastian Pasek, Kamil Hebda, Patryk Jawień.

__

Okocimski.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *