MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kolejny bardzo udany występ zawodników z Sekcji Szachowej w Borzęcinie

Tym razem zawodnicy, wzięli udział w turnieju szachowym Grand Prix w Burzynie, gdzie walczono o Puchar Burmistrza Tuchowa. Świetny wynik zanotował Igor Wilkosz, który w kategorii młodzików zdobył 3. miejsce. – Kolejny raz szachiści z Borzęcina mogą być bardzo zadowoleni ze swojej gry i wyników. Każdy turniej z naszym udziałem sprawia, że coraz głośniej słychać o sekcji, a zawodnicy podnoszą swoje umiejętności. Wszystkim bez wątpienia należą się duże gratulacje – przyznaje Mariusz Urbański, instruktor szachowy w GOK Borzęcin.

W zawodach uczestniczyło 110 osób z wielu miejscowości Małopolski i Podkarpacia: Borzęcina, Burzyna, Czarnej, Dębicy, Gorlic, Jonin, Kłaja, Kołkówki, Lisiej Góry, Lubaszowej, Ładnej, Łukowicy, Nowego Sącza, Pilzna, Rychwałdu, Ryglic, Rzeszowa, Siedlisk, Siołkowej, Szynwałdu, Tarnowca, Tarnowa, Tropia, Tuchowa, Uszwi, Wadowic Górnych, Zabłędzy, Zakliczyna i Zalasowej.

W grupie A (głównej grupie turniejowej) dedykowanej zawodnikom z urodzonym w 2012 roku i starszym swoje partie rozgrywał Jerzy Bogusz. Jurek zdobył 3,5 pkt. na 7 możliwych i ogranie szachowe wśród starszych i bardziej doświadczonych graczy.

Większość graczy z Borzęcina rywalizowało jednak w grupie B (rocznik 2013 r. i młodsi). Najwięcej powodów do radości może mieć Igor Wilkosz, który zajął bardzo dobre 3. miejsce, zdobywając 6/8 punktów. Trochę szczęścia zabrakło Wiktorowi Dudzie, bo wygrana w ostatniej rundzie pozwoliłaby na zajęcie 2. miejsca. Ostatecznie sklasyfikowany został na 8. miejscu. Dobry wynik uzyskał także Marcel Szuba 4,5/8 pkt, co ostatecznie pozwoliło na zajęcie 13. miejsca. Równie zadowoleni ze swojej gry mogą być pozostali: Radosław Płachno 4/8 pkt., Jan Koczwara 4/8 pkt., Julita Gurgul 3/8 pkt.

Podziękowania należą się także dla rodziców, którzy towarzyszą podczas turniejów i nieustająco pomagają w transporcie szachistów na zawody.

Wszystkich, którzy chcieliby się dołączyć do sekcji w GOK Borzęcin zapraszamy w każdy piątek od godz. 17:00 do 20:00. Zajęcia bezpłatne.

A już w najbliższy weekend (25-26 lutego) szachiści wyjeżdżają na kolejne zawody – finałowy turniej drużyn o Puchar Prezesa MZSzach. Tym razem miejscem rywalizacji będzie Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie.

(pio)

Zobacz pełne wyniki zawodów w gminie Tuchów – grupy A i B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_779/ http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_726/

__

Gmina Borzęcin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.