MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

40-LATEK ODPOWIE ZA POSIADANIE ZNACZNYCH ILOŚCI NARKOTYKÓW

Policjanci z komisariatu centrum zatrzymali 40-latka, który w mieszkaniu posiadał prawie 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za posiadanie i rozprowadzanie substancji zabronionych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zrealizowali posiadane informacje dotyczące mężczyzny, który w powiecie tarnowskim uprawiał konopie indyjskie. Początkiem listopada zatrzymali 40-latka w jego mieszkaniu, w którym posiadał niemalże 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Narutowicza. Podczas prowadzonych rozmów z policjantami przyznał się do posiadania i uprawy konopi, które w Polsce jest prawnie zabronione. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie podczas przesłuchania podtrzymał swoje zeznania. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich. Za naruszenie artykułów 62 § 2 i 63 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ustawodawca przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec 40-latka środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, korzystając z przywilejów artykułu 335 kodeksu karnego

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *