ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

WYPADEK PIJANEGO MOTOCYKLISTY ORAZ „PLAGA” PIJANYCH KIEROWCÓW

35-letni motocyklista w Siedliszowicach wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Został zabrany przez załogę zespołu ratunkowego do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z urazem głowy. Mężczyzna kierował motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promile alkoholu. W ostatnim tygodniu tarnowscy policjanci zatrzymali 48 nietrzeźwych kierowców, w ostatni sierpniowy weekend 9, a dziś rano 4 nieodpowiedzialnych kierowców.

W niedzielę po północy dyżurny tarnowskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego do Siedliszowic, gdzie na jednym z zakrętów z drogi gminnej wypadł motocyklista i uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu pomocy rannemu udzielał zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł rannego 35-latka z urazem głowy do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Wstępne badanie na zawartość alkoholu z krwi motocyklisty wskazało wynik … ponad 2 promile. Obecnie przebywa on na oddziale szpitalny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Motocykl został zabezpieczony do postępowania przygotowawczego, które prowadzi Komisariat Policji w Żabnie.

To jednak nie odosobniony przypadek nieodpowiedzialnego zachowania na drogach Tarnowa i regionu tarnowskiego. W ostatnim tygodniu policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy zatrzymali 19, a policjanci prewencji 29 pijanych kierowców. Tylko w ostatni weekend sierpnia 2022 roku za kierownicę swoich pojazdów wsiadło 9 kierowców, z których niechlubnym rekordzistą był 44-latek z Tarnowa, kierując w swoim fiatem Ducato w wydychanym powietrzu miał niemalże 2,5 promila alkoholu.

Dzisiejszy poranek to cykliczna już akcja tarnowskiej drogówki pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Po raz kolejny kierowcy Tarnowa i regionu wsiedli „za kółko” pojazdów po spożyciu alkoholu. Tylko podczas trzygodzinnej akcji policjanci w białych czapkach zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili swoje samochody na podwójnym gazie.

Każdy kierowca, który wsiada za kierownicę pojazdu mechanicznego po spożyciu alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami swojego postępowania, a policjanci nie będą w tym względzie stosować żadnej taryfy ulgowej. Takie zachowanie nosi znamiona wykroczenia lub przestępstwa i zgodnie z zapisami kodeksowymi kierowcy ponoszą ich konsekwencje, utratę prawa jazdy, grzywnę, a także widmo kary pozbawienia wolności.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.