WYPADKI Z UDZIAŁEM KIEROWCÓW JEDNOŚLADÓW

W piątek na drogach powiatu tarnowskiego doszło do dwóch wypadków, którym uczestniczyli kierowcy jednośladów. Obaj trafili z obrażeniami nie zagrażającymi życiu do tarnowskiego szpitala.

Zdarzenia z udziałem jednośladów zawsze wyglądają bardzo groźnie i niosą za sobą skutki w postaci obrażeń motocyklisty. Tylko w piątek w ubiegłym tygodniu policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy ustalali okoliczności takich zdarzeń.

Około godziny 9 w Dębinie Łętowskiej na drodze wojewódzkiej 975, kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi poporządkowanej doprowadziła do zderzenia z 27-letnim motocyklistą, który jechał od Łętowic w kierunku Wojnicza. Policjanci zebrali informację od świadków zdarzenia, zabezpieczyli nagrania kamery samochodowej oraz sfotografowali i zwymiarowali miejsce, w którym doszło do zderzenia. Motocyklista opatrzony przez ratowników medycznych trafił do tarnowskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności oraz jego przebieg zostanie ustalony w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez specjalistów z zakresu wypadków komunikacyjnych tarnowskiej komendy.

Drugie podobne zdarzenia miało miejsce na drodze krajowej 73 w Brniu około godziny 15. Podczas manewru wyprzedzania kierowca samochodu ciężarowego doprowadził do przewrócenia się 67-letniego motorowerzysty. Ten w wyniku upadku uskarżał się na bóle tułowia i ręki. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni, a mężczyzna trafił do szpitala. Tam okazało się, że ma uraz łopatki oraz ogólne potłuczenia całego ciała. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W tym przypadku również swoje czynności wykonali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zebrane dowody posłużą w określeniu winy uczestników ruchu. To postępowanie także prowadzą specjaliści z zakresu wypadków komunikacyjnych tarnowskiej komendy.

_

KMP w Tarnowie

Foto:Ratownicy Medyczni Pogotowie Ratunkowe-Filia Tuchów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.