MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Pościg za pijanym kierowcą ulicami Tarnowa

Sceny rodem z amerykańskiego filmu akcji rozegrały się dzisiaj rano w Tarnowie, po tym jak kierowca osobowego Peugeota nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej.

W środę od wczesnych godzin porannych policjanci tarnowskiej drogówki prowadzili w terenie akcję „Stop- Probierz”, mająca na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców.

Jeden z patroli wykonywał swoje czynności i kontrolował kierowców na ul. Krzyskiej. Przed godziną 7.00 po trasie objętej działaniami przejeżdżał osobowy Peugeot. Siedzący za jego kierownicą mężczyzna nie zareagował na polecenie policjantów do zatrzymania się, wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać.

Rozpoczął się pościg, w trakcie którego kierowca nadal ignorował nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekinier pędził m.in. ulicami Nowodabrowską, Wojska Polskiego, Słoneczną, Szkotnik, Szujskiego i Wyszyńskiego. Ostatecznie został otoczony przez radiowozy i zatrzymany na skrzyżowaniu ulic Krzyskiej i Spokojnej. Wcześniej zdążył jeszcze uciekając, uszkodzić samochód osobowy znajdujący się na trasie jego przejazdu.

Po zatrzymaniu kierowca Peugeota „wydmuchał” prawie promil alkoholu (0,6) . Wykonany test na obecność środków odurzających również wskazał pozytywny wynik.
32-letni tarnowianin utracił prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz popełnienie dwóch przestępstw – jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to pierwsze grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości 5000 złotych oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Drugie przestępstwo obwarowane jest karą więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat.
——
KMP w Tarnowie
Zdjęcie czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.