ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Nowe życie dla pięciu osób

Pięć osób dostało szansę na długie życie dzięki przeszczepieniu serca, nerek, wątroby i płuc. Narządy te pozyskano od ponad 40-letniego mężczyzny, ofiary wypadku. Pobrano je w bocheńskim szpitalu, przeszczepów dokonano natomiast w szpitalach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Zabrzu.

Cała procedura związana z przeszczepem trwała w sumie dwa dni. Zanim pobrano narządy, konieczne było wykonanie szeregu niezbędnych badań. Koordynatorką działań podejmowanych w bocheńskim szpitalu była Aneta Średniawa. W całej operacji pobrania narządów uczestniczyło w sumie 12 osób z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

To, że cała procedura została przeprowadzona prawidłowo, świadczy fakt, że wszystkie narządy podjęły pracę w organizmach osób, które je otrzymały.

Kilka dni temu do bocheńskiego szpitala dotarło pismo od szefa oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Gastroenterologicznej i Transplantologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z podziękowaniem dla bocheńskiego zespołu za duże zaangażowanie i doskonałą współpracę.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie, w którym uczestniczył Szpital Powiatowy w Bochni, po tym jak, rok temu placówka nawiązała współpracę z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym do Spraw Transplantacji „Poltransplant”.

__

Szpital Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.