MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

I Memoriał Henryka Matrasa o Puchar Burmistrza Brzeska

Tydzień temu (2 lipca) w Brzesku odbył się jedenasty Turniej Piłkarski Drużyn Sędziowskich o Puchar Burmistrza Brzeska. Tym razem był to turniej wyjątkowy, poświęcony zmarłemu w roku ubiegłym wieloletniemu sędziemu, obserwatorowi i działaczowi piłkarskiemu z Brzeska – Śp. Henrykowi Matrasowi.

W Memoriale wzięło udział aż 15 reprezentacji kolegiów sędziów z Małopolski, Podkarpacia i Słowacji. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju uczestników przywitali Przewodniczący Kolegium Sędziów Brzesko – Michał Fudala, Burmistrz Brzeska – Tomasz Latocha oraz przedstawiciele rodziny Śp. Henryka. Przewodniczący Kolegium Sędziów MZPN – Jakub Ślusarski uhonorował również organizatorów Memoriału pamiątkową paterą.

 

Zmagania sportowe były prowadzone w przyjaznej atmosferze fair-play, ale nie zabrakło garści piłkarskich emocji. Zwyciężyli reprezentanci Zachodniosłowackiego ZPN pokonując w finale Halowych Mistrzów Małopolski – KS Nowy Targ (1:0). W meczu o brązowy medal zmierzyły się kolegia z Tarnowa i Dębicy. Górą, po serii rzutów karnych, byli sędziowie z Tarnowa (1-1 k.5-4).

Po turnieju uczestnicy zasiedli do tradycyjnej, miłej biesiady, podczas której mieli okazję powspominać Śp. Henryka i zintegrować środowisko sędziowskie. Turniej nie odbyłby się bez licznego grona sponsorskiego, często wymienianego przez organizatorów. Zwycięskim zespołom składamy gratulacje, a pomysłodawcom podziękowania za organizację Memoriału upamiętniającego znanego wszystkim nam Śp. Henia Matrasa.

 

___

ORGANIZATOR

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.