ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Uroczyste otwarcie boiska przy PSP 1 Brzesko

W czwartek, 2 czerwca, miała miejsce uroczystość otwarcia przebudowanego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku. Wprawdzie zmodernizowany obiekt czyny jest już od jesieni ubiegłego roku, jednak oficjalne jego otwarcie zostało już wcześniej zaplanowane jako jedno z wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Dziecka.

Gospodarzem uroczystości był dyrektor szkoły Piotr Podłęcki. Gośćmi specjalnymi byli Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urszula Białka, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Szczupak oraz burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Szkołę odwiedziły też dzieci z dwóch brzeskich przedszkoli – „Jedynki” oraz „Czwórki”. Przedszkolaki przybyły przebrane za postacie znane z popularnych bajek i baśni. Ich kostiumy powstały w ramach zajęć prowadzonych przez obie placówki we współpracy z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody sportowe – chłopcy ze starszych klas wzięli udział w I Turnieju piłki nożnej o puchar przechodni ufundowany przez dyrektora szkoły. Dla młodszych dzieci przygotowano wielobój złożony z konkurencji dostosowanych do ich wieku.

Zanim zawody się rozpoczęły, do protokołu został wpisany pierwszy oficjalnie zdobyty gol na nowym boisku. Strzelcem tej historycznej bramki był Tomasz Latocha, który uczynił to w sposób spektakularny – nie ze stałego fragmentu gry, ale po zespołowej akcji, zakończonej efektownym dryblingiem i celnym strzałem. Do gola burmistrz dołożył jeszcze okazałych rozmiarów worek z piłkami, które będą służyć podczas lekcji wychowania sportowego i zajęć pozalekcyjnych. Rozgrywkom towarzyszyły pokazy w wykonaniu szkolnego zespołu cheerleaderek. Kulminacyjnym punktem czwartkowych uroczystości był międzypaństwowy mecz piłki nożnej Polska – Ukraina, w którym zmierzyli się uczniowie z Brzeska oraz ich ukraińscy koledzy, którzy od pewnego czasu – z wiadomych względów – uczęszczają do tej szkoły.

***

Przebudowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Stara asfaltowa płyta została zastąpiona w pełni bezpieczną nawierzchnią ze sztucznej trawy. Inwestycja, której całkowity koszt wyniósł około 250 tysięcy złotych, została zrealizowana przy dofinansowaniu z programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS” w wysokości 44 tysięcy złotych. Większa część kosztów (ponad 200 tysięcy złotych) została pokryta ze środków własnych gminy Brzesko.  Była to wówczas czwarta tego typu inwestycja zrealizowana przez brzeski samorząd w stosunkowo krótkim czasie.

Tuż przed przebudową boiska wykonano prace związane z rewitalizacją zieleni na terenie bezpośrednio sąsiadującym z boiskiem. Koszt rewitalizacji terenów zielonych przy Szkole Podstawowej nr 1 wyniósł 41 241,90 złotych, z czego 34 396 zł to środki własne gminy Brzesko, a 6 845 zł to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

__

Gmina Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.