Tarnów: PATRYCJA CICH NAJLEPSZA W POLSCE w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 27-28 maja 2022 r. w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których uczestniczyło 234 uczniów i uczennic szkół z całej Polski.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Olimpiada skierowana była do młodzieży klas przedmaturalnych i maturalnych liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I i II stopnia.
Treści programowe OWiUR obejmowały 11 bloków tematycznych.

Głównym organizatorem olimpiady była Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a współorganizatorami 8 uczelni, które prowadzą kierunki rolnicze. Nadzór merytoryczny nad olimpiadą stanowił Komitet Główny Olimpiady.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie w bloku Gastronomia reprezentowała uczennica klasy III DRG – Patrycja Cich (po wygranej w eliminacjach okręgowych w Krakowie), zaś jej opiekunem merytorycznym była pani Elżbieta Gdowska.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy zawodowej z zakresu przedmiotów gastronomicznych, a także wykonanie 3 zadań praktycznych. Po trudnych zmaganiach finałowych najlepszą w bloku Gastronomia okazała się Patrycja Cich, zajmując I MIEJSCE w KRAJU.

W dniu 28 maja 2022 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wręczono dyplomy i nagrody dla olimpijczyków.
Nagrodą jest indeks na dowolną uczelnię w kraju kształcącą w kierunkach związanych z przemysłem spożywczym, a także zwolnienie z egzaminów zawodowych teoretycznych.

GRATULACJE DLA NASZEJ MISTRZYNI!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/olimpijczycy-maja-glos-zobacz-co-powiedzieli-po-wielkim-finale-film,167.html

https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/dyplomy-gratulacje-i-nagrody-dla-najlepszych-olimpijczykow-duzo-zdjec,166.html

 

 

___

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.