Konkurs „Małe Ojczyzny”

W Domu Ludowym w Jadownikach odbył się zorganizowany przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej konkurs wiedzy dotyczącej historii tej miejscowości pod hasłem „Małe Ojczyzny”

Uczestniczyły w nim dwie czteroosobowe drużyny reprezentujące obie szkoły podstawowe z Jadownik.

Była to już siódma edycja tego konkursu, w której głównym trofeum jest puchar przechodni ufundowany przed laty przez TMZJ. W tym roku pytania układała Sabina Jakubowska. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na 30 pytań. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była jednym punktem. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, a przy tym wysoki. Świadczy o tym końcowy wynik. Zwycięska Szkoła Podstawowa nr 1 uzyskała maksymalną liczbę 30 punktów. Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zgromadziła 27,5 punktu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, który poprowadził Zbigniew Mastalerz, czuwała komisja w składzie: Jadwiga Budzyn, Małgorzata Kokoszka, Józef Węgrzyn. Funkcję sekretarza jury pełniła Elżbieta Loranty.

Patronat nad konkursem sprawowała burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który bacznie przysłuchiwał się wypowiedziom uczniów. On też wręczał nagrody, które ufundowały Urząd Miejski, Towarzystwo Miłośników Ziemi Jadownickiej oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku.

SKŁADY DRUŻYN UCZESTNICZĄCYCH W KONKURSIE

SP 1 Jadowniki: Aleksandra Kleśny, Katarzyna Kuza, Anna Lubowiecka, Milena Rożek.

ZS-P Jadowniki: Maja Kita, Julia Lipka, Dawid Kurnik, Tytus Żółty..

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.