Literka Z zniknie ze znaku graficznego jednej z czołowych brzeskich firm.

Literka Z od zawsze stanowiła znak rozpoznawczy bardzo dużej firmy Zasada Trans Spedition z Brzeska, jednak w wyniku agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę litera ta stała się znakiem solidarności z agresorem, stąd zmiana logotypu firmy.

– Nie ukrywamy, że ma to związek z działaniami wojsk za wschodnią granicą naszego kraju i oznakowaniem pojazdów rosyjskich. Nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z jakimikolwiek wrogimi działaniami wobec naszych sąsiadów, dlatego została podjęta decyzja o zmianie wizerunku graficznego – komentuje sprawę Adrian Zaleśny – rzecznik prasowy Firmy.
.
Litera Z wpisana w kwadrat i naniesiona na czołg, transporter opancerzony, wyrzutnię rakiet czy zwykłą ciężarówkę, według ustaleń ukraińskiej Gwardii Narodowej, oznacza, że pojazd taki wchodzi w skład sił nacierających z Krymu, sama zaś Z jest oznaczeniem sił wschodnich, nacierających z Donbasu. Oznaczenie w ten sposób pojazdów bojowych Rosjan stało się znakiem i symbolem ” nacjonalistycznej polityki Rosji. W wielu miejscach w Rosji organizowane są teoretycznie “spontaniczne” manifestacje inspirowane i wspierane przez władzę, w tym członkinię rosyjskiej Dumy, publicznie pokazującą się w koszulce z symbolem “Z”. – Wiecie o tym tak jak ja i lepiej niż ja. Siła jest w prawdzie. Prawda jest jedna – mówi deputowana Maria Butina – wspierająca politykę Putina.
.
– Nie chcemy aby nasza firma w jakikolwiek sposób kojarzyła się z agresją w ogólności a także z tą konkretną agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę. Zmiana wizerunku graficznego firmy stanie się wyraźnym znakiem sprzeciwu wobec przemocy, agresji i wojny. Będzie to znak dla naszych klientów, kontrahentów i wszystkich osób, jakie spotkają się z naszą firmą czy też z naszą ciężarówką na drogach Polski i Świata – mówi specjalnie dla naszej redakcji Adrian Zaleśny – rzecznik prasowy Firmy Zasada Trans Spedition z Brzeska.
.
Dodał on również że zarówno kierownictwo jak i pracownicy firmy Zasada Trans Spedition angażują się ofiarnie w niesienie pomocy potrzebującym osobom, które pozostają w Ukrainie.
Rozpoczęto już prace związane ze zmianą znaku graficznego na zewnątrz i wewnątrz siedziby firmy, zmieniane są również oznaczenia na pojazdach i naczepach należących do Firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.