ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Remont ulicy Kołłątaja w Brzesku

Już w kwietniu br. rozpocznie się remont 760-metrowego odcinka ulicy Kołłątaja w Brzesku. Wyłoniony w wyniku przetargu wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle – zobowiązał się zakończyć całe zadanie w grudniu. Koszt inwestycji wynieść ma 1 357 829,35 zł przy dofinansowaniu z Polskiego Ładu.

Zakres prac obejmuje frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie  warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz nowej nawierzchni asfaltowej, remont starych chodników oraz regulację włazów, wpustów i studzienek kanalizacyjnych. W ramach remontu planowane jest odmulenie istniejącej kanalizacji opadowej. Na wysokości plebanii powstanie podwyższone przejście dla pieszych z kostki brukowej, wymienione zostaną znaki drogowe, pojawi się też oznakowanie poziome.

Ulica Kołłątaja to ważny szlak komunikacyjny, łączący ulicę Solskiego z autostradą A4. Remont znacznie poprawi komfort dojazdu. Na pewno zniwelowany będzie do minimum uciążliwy dla mieszkańców hałas, zmniejszy się też emisja spalin.

– Jest nieuniknione, że w trakcie prac pojawią się pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za które wszystkich już teraz serdecznie przepraszamy – mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha – Ten remont jest jednak długo oczekiwany przez wszystkich, zarówno kierowców jak i mieszkańców tej ulicy. Te drobne niedogodności, które mogą wystąpić wynagrodzi nam wszystkim dogodniejszy dojazd do autostrady, wzrost bezpieczeństwa użytkowników tej drogi oraz  efekt ekologiczny.  

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.