ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kolejny nowatorski zabieg w bocheńskim szpitalu!

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Na oddziale chirurgii Szpitala Powiatowego w Bochni lek. med. Dariusz Kania wykonał operację endoskopowego drenażu torbieli trzustki przy wykorzystaniu aparatu EUS. Był to pierwszy tego typu zabieg w Bochni. Podobne wykonywane są tylko w dwóch szpitalach w Małopolsce.

Wykonanie tego typu operacji było możliwe dzięki temu, że szpital zakupił nowoczesny aparat EUS. Urządzenie to pozwala zastąpić tradycyjną operację usuwania torbieli trzustki z rozcięciem powłok brzucha –  zabiegiem endoskopowym.

– Polega on na wprowadzeniu przez ścianę żołądka do leżącej na zewnątrz żołądka torbieli protezy, która umożliwiła jej opróżnienie. Zabieg ten nie narusza powłok brzucha oraz skraca hospitalizację wpisując się w ogólnoświatowy trend zastępowania klasycznych procedur chirurgicznych małoinwazyjnymi technikami endoskopowymi – podkreśla lek.  med. Dariusz Kania.

Ten sposób operacji wpisuje się w praktyki wdrożone w bocheńskim szpitalu, gdzie już w tej chwili ok. 70 procent zabiegów wykonywane jest małoinwazyjną metodą laparoskopową.

__

Szpital Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.