DWIE MINY PRZECIWPANCERNE WYKOPANE PODCZAS PRAC POLOWYCH

Niewybuchy wykopane podczas orki w Woli Rzędzińskiej. Tym razem dwie miny przeciwpancerne zostały ujawnione pod cienką skorupą ziemi ornej we wtorek, gry rolnik przygotowywał pole do wiosennego siewu. Niewybuchy zostały zabrane przez saperów i zostały zneutralizowane na poligonie.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o niewybuchu w Żurowej, tym razem późnym popołudniem w tym tygodniu we wtorek wpłynęła informacja o kolejny niebezpiecznym znalezisku. Podczas prac polowych rolnik z Woli Rzędzińskiej wykopał dwie miny przeciwpancerne. Na miejsce skierowano zespół minersko-pirotechniczny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci określili znalezisko, jako przedmiot pochodzenia wojskowego – miny przeciwpancerne z czasów II wojny światowej. Z uwagi na miejsce odnalezienia, które było oddalone od zabudowań, teren został oznaczony, a patrol mundurowy nadzorował miejsce do czasu przyjazdu saperów. Wojskowi pojawili się przy znalezisku na drugi dzień i wykopali niewybuchy. Miny zostały zabezpieczone w specjalnych ładowniach samochodów saperskich i wywiezione do miejsca, gdzie można je w sposób bezpieczny zneutralizować.

Ponawiamy apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w tam policjantów.

__

KMP w Tarnowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.