Dodatkowe środki zewnętrzne na rozwój czytelnictwa dla gminy Tarnów

Samorząd otrzymał wsparcie finansowe z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla trzech placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, w Woli Rzędzińskiej I oraz Publicznego Przedszkola w tej miejscowości gminy Tarnów. To w sumie blisko 30 tys. zł. dofinansowania. -Środki będą przeznaczone na zakup książek i realizację działań promujących czytelnictwo w szkolnych bibliotekach– mówi dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli, Daniel Beściak.

W odniesieniu do placówek wychowania przedszkolnego wsparcie finansowe może być udzielone głównie na zakup nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat. W przypadku szkół natomiast – prócz zakupu nowości wydawniczych, także na nabycie nowych elementów wyposażenia biblioteki. Mowa o zakupie sprzętu komputerowego, oprogramowania, czytników ebooków oraz elementów wyposażenia wnętrza biblioteki. Ponadto w jednym i drugim przypadku pieniądze mogą być przeznaczone na akcje promujące nawyk czytania książek.

Obydwie gminne szkoły podstawowe otrzymały z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa po 12 tys. zł, a przedszkole – 3 tys. Każda z placówek wyasygnowała wkład własny.

To już kolejne wsparcie finansowe dla placówek oświatowych w gminie Tarnów z tego źródła. Przed rokiem dofinansowanie otrzymała Szkoła Podstawowa w Tarnowcu.

__

Gmina Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.