MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Kolejny mobilny punkt wymazowy w Tarnowie

Wzrost zachorowań w związku z Covid-19 spowodował że postanowiono otworzyć 4 mobilny punkt testów PCR w Tarnowie. Mieści się on na placu starej Kapłanówki od strony ulicy Dwernickiego. Można tam wykonać test RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Dotychczas można było wykonać testy PCR w dwóch mobilnych punktach typu drive thru na parkingu przychodni KOL-MED na placu Dworcowym oraz obok szpitala św. Łukasza. Był również czynny punkt stacjonarny spółki Vito-Med w przychodni na osiedlu Westerplatte.
Od minionego piątku (28 stycznia) do wspomnianych wyżej punktów mobilnych typu drive thru dołączył ten na placu starej Kapłanówki. Pobierane są tam wymazy z nosogardzieli, dzięki którym można wykryć zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Punkt powstał przy współpracy spółki Vito-Med, Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Urzędu Miasta Tarnowa.
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 20, a w sobotę i niedzielę od godz. 11 do 17. Do wykonania wymazu niezbędne jest skierowanie od lekarza lub wypełnienie stosownego formularza na internetowym koncie pacjenta. Niewątpliwie kolejny punkt wymazowy usprawni pracę już istniejących punktów. W związku ze wciąż rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz liczbą osób kierowanych na testy pod tym kątem należy docenić starania Powiatu i Miasta by usprawnić funkcjonowanie służby zdrowia w tym niełatwym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.