ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Gmina Bochnia kupuje 7 nowych autobusów.

Wiele miast i gmin chcąc ograniczyć ruch kołowy pojazdów na obszarach swoich miast i miejscowości wzmacnia tabor miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych. Również gmina Bochnia postanowiła, iż do floty miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Bochni dołączę w sumie 7 autobusów, 5 z nich będą to autobusy przeznaczone do obsługi komunikacji podmiejskiej, dwa pozostałe to autobusy turystyczne.

.
Gmina Bochnia właśnie ogłosiła przetarg na zakup tych autobusów. Oferty składać mogą firmy, które w przeciągu ostatnich 3 lat wystąpiły do realizacji podobnego zadania opiewające go na 700000 zł i minimum 2 autobusy. W przetargu liczyć się będzie nie tylko cena, lecz również inne ważne kwestie. Cena to 60% kwestii przetargowej, gwarancja na autobus to kolejne 10%, okres gwarancji na elementy nadwozia to również 10%, gwarancja na powłokę lakierniczą kolejne 10% i gwarancja na urządzenia tworzące system informacji pasażerskiej to kolejne 10%. Oferty można składać do 8 marca 2022 roku, a na dostawę nowych pojazdów zaplanowano 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przetarg ogłoszony jest w dwóch częściach, osobno pojazdy miejskie a osobno autokary turystyczne. Zamówienie obejmuje ponadto także kwestie komputera diagnostycznego, szkolenia kierowców i członków obsługi technicznej.
.
Autobusy, które obsługiwać będą komunikację podmiejską mają być to fabrycznie nowe pojazdy zdolne wykonać minimum 50000 km rocznie w okresie przynajmniej 15 lat. Stanowisko kierowcy oddzielone ma być od przestrzeni pasażerskiej szklaną szybą. Autokary wyposażone mają być ponadto w klimatyzację oraz ogrzewanie. Mają być to pojazdy, w których przynajmniej jedno wejście będzie zdolne, by zabrać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Silnik musi mieć przynajmniej 140 KW i spełniać normę Euro VI. Pojazdy te mają mieć długość przynajmniej 7,7 a maksymalnie 8,3 metra. Zabiorą około od 14 do 20 pasażerów na miejscach siedzących oraz od 18 do 22 pasażerów podróżujących na stojąco.
.
Przetarg rozpisany został również na dwa pojazdy turystyczne, które będą mogły przejechać minimum 100000 km rocznie przez okres 10 lat. Pojazdy mają być wyposażone między innymi w tempomat obrotowy fotel dla kierowcy indywidualną lampkę do czytania dla każdego z pasażerów, dwa monitory pełniące rolę telewizorów, a także system DVD a przy każdym hotelu dwie sztuki portów USB.
.
Autobusy mają być wyposażone w silnik o mocy minimum 310 kW i muszą spełniać normę Euro VI. Prędkość maksymalna pojazdów to 100 km/h. Długość pojazdu od 13 do 13,5 metra. Autobusy nie mogą być wyższe niż 3,7 metra.
.
Już teraz niecierpliwością czekamy aż nowe pojazdy wyruszą na drogi naszego regionu.
Foto: RPK Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.