MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Stypendia dla muzyków

Skrzypaczka, oboistka, klarnecistka i perkusista – to tegoroczni stypendyści ze Szkoły Muzycznej I stopnia uhonorowani przez burmistrza Brzeska Tomasza Latochę za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021. W poniedziałek, 13 grudnia, całą czwórkę ugościł w swoim gabinecie burmistrz, by osobiście wręczyć im przyznane stypendia.

Tych czworo stypendystów zanotowało w poprzednim roku szkolnym tyle sukcesów, że śmiało można by nimi obdzielić 14-osobową klasę. Wszystkie te osiągnięcia zostały uzyskane w konkursach i festiwalach rangi przynajmniej ogólnopolskiej.

Skrzypaczka Emilia Fitrzyk to uczennica IV klasy w cyklu 4-letnim. Naukę gry na instrumencie głównym pobiera u Barbary Szpakiewicz, ponadto ćwiczy w zespole instrumentów smyczkowych prowadzonym przez Joannę Dyjak. Tylko w jednym roku szkolnym zgromadziła sześć cennych trofeów potwierdzających jej nieprzeciętny talent. A oto lista jej dokonań:

laureatka V Ogólnopolskiego Festiwalu Presto organizowanego przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski;

laureatka IV Ogólnopolskiego Konkursu „W barokowym stylu” organizowanego przez Impresariat Muzyczny Jan Romanowski;

  1. miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2021” organizowanym przez Akademię Muzyczną w Poznaniu;
  2. miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie „Co młodym w duszy gra?” organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej;
  3. miejsce w VII Konkursie Młodych Talentów organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Muzyczną w Czerwionce;

udział w X Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych „Na polską nutę” organizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych we Włocławku.

Oboistka Milena Halik to uczennica IV klasy w cyklu 4-letnim. Gry na oboju uczy się pod okiem Zofii Trystuły-Hovhannisyan, ponadto uczestniczy w zajęciach zespołu instrumentów dętych prowadzonych przez Pawła Dyjaka. Najważniejsze jej osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021 to:

  1. miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Lublinie;
  2. miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Klas Instrumentów Dętych organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Wadowicach;
  3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 organizowanym przez Fundację Life&Art. W Krakowie;

Wyróżnienie I stopnia w IV Festiwalu „Miniatura muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane 2021” organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie.

Klarnecistka Zuzanna Nizioł jest uczennicą V klasy w cyklu 6- letnim. Jej nauczycielem  jest Oleh Malovichko. Zuzanna doskonali grę także w zespole instrumentów dętych u Pawła Dyjaka.

  1. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021;
  2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Lviv Fanfares 2021” organizowanym przez Dziecięcą Szkołę Artystyczną nr 5 we Lwowie przy wsparciu Wydziału Kultury oraz Wydziału Rozwoju Lwowskiej Rady Miejskiej.

Perkusista Nikodem Wolsza, uczeń IV klasy w cyklu 6-letnim lekcje gry na instrumencie głównym pobiera u Wiktorii Chrobak-Mielec. W poprzednim roku szkolnym zdobył nagrodę I stopnia w XXI Ogólnopolskim Sokołowskim Konkursie Kultury Muzycznej organizowanym przez Fundację Wspierania Edukacji Artystycznej. To wielki sukces, bo w konkursie rywalizowało aż 165 uczestników. Nikodem do listy osiągnięć dołożył jeszcze II Nagrodę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Perkusji organizowanej przez Zarząd Stowarzyszenia Pedagogów Perkusistów.

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *