MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Starosta powołał Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bochni

Koordynowanie i inicjowanie działań poprawiających bezpieczeństwo na drogach powiatu bocheńskiego, to główne zadania nowo powstałej Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Starosta Adam Korta, powołał dziś zespół, który zajmie się analizą zagrożeń, a także przygotowaniem działań prewencyjnych i edukacyjnych.

Na czele nowo powstałej rady będzie stał Ryszard Drożdżak Wicestarosta, a jego zastępcą będzie Marek Rudnik – członek Zarządu Powiatu w Bochni. Ponadto w komisji zasiadają przedstawiciele gmin, policji, straży miejskiej, straży pożarnej oraz Wydziału Transportu i Komunikacji bocheńskiego starostwa.

Liczę, że działalność Rady przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach powiatu bocheńskiego. To nowe podejście do tego zagadnienia, które uwzględnia, partnerstwo i efektywną współpracę pomiędzy różnymi instytucjami. Wszystko po to, aby na drogach Ziemi Bocheńskiej było coraz bezpieczniej. Chciałbym aby w pierwszej kolejności członkowie Rady zajęli się skrzyżowaniem ul. Poniatowskiego z ul.Wygody

— mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest organem doradczym Starosty Bocheńskiego. Jej podstawowym celem jest inicjowanie i koordynowanie działań zmierzających do zapewnienia poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie naszego powiatu. Ma za zadanie również promować kulturę ruchu drogowego, analizować zagrożenia na drogach, inicjować działalność edukacyjno-informacyjną oraz współpracować z samorządami w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

Rada będzie również współpracować z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na czele której stoi Wicemarszałek Łukasz Smółka, a członkiem i przedstawicielem gmin jest Tomasz Gromala Wójt Lipnicy Murowanej, powołany dziś przez Starostę do PRBRD.

Warto dodać, że Powiat Bocheński systematycznie prowadzi akcje promujące bezpieczeństwo. Tydzień temu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Bochni wraz policjantami Komendy Powiatowej Policji w Bochni, na ulicach miasta wręczali uczestnikom ruchu drogowego opaski odblaskowe.

___

Powiat Bocheński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *