MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Mistrzowie Polski nadal na topie

Para taneczna Nadia Grabka i Stanisław Ojczyk to świeżo upieczeni stypendyści uhonorowani przez burmistrza Brzeska za osiągniecia sportowe. Nadia (ZS-P Brzesko) odebrała stypendium w czwartek 9 grudnia, Stanisław cztery dni później, czyli w poniedziałek 13 grudnia. Nie przeszkodziło im to, aby w sobotę 11 grudnia, między jedną a drugą uroczystością, wywalczyć w Krakowie dwa medale podczas prestiżowego Pucharu Wieczystego. W ten sposób potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki krajowej i po raz drugi z rzędu udowodnili, że na te stypendia w pełni zasługują.

Nasi eksportowi tancerze reprezentujący na co dzień Szkołę Tańca Thomas Dance, to aktualni mistrzowie i wicemistrzowie Polski (tytuły wywalczone w dwóch osobnych konkurencjach). W trzecią sobotę grudnia wystartowali w XLVIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar profesora Mariana Wieczystego. W konkurencji tańców standardowych, w której rywalizowało 27 par zajęli trzecie miejsce. Bardziej liczna była stawka uczestników w konkurencji tańców latynoamerykańskich – aż 34 pary. Tyma bardziej cenne jest zatem wywalczenie przez brzeski duet drugiego miejsca. Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Nadia i Stanisław uzyskali przy okazji awans do wyższej klasy tanecznej (obecnie jest to klasa B) w obu kategoriach.

W pewnym sensie powtórzyła się sytuacja sprzed roku. Dwanaście miesięcy temu oboje również odbierali stypendia z rąk burmistrza Tomasza Latochy. Podobnie też jak teraz, odwdzięczyli się niemal natychmiast znakomitą postawą na parkiecie. Wywalczyli wówczas dwa złote medale Mistrzostw Okręgu Małopolskiego PTT w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Pozostaje tylko rozstrzygnąć, czy to młodzi tancerze starają się regularnie potwierdzać zasadność przyznawania im stypendiów, czy też burmistrz przynosi im szczęście. A może jedno i drugie?

__

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *