MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

1,4 miliona złotych na modernizację ul. Strzeleckiej w Bochni

1,4 miliona złotych pochłonęła modernizacja drogi powiatowej w ciągu ul. Strzeleckiej do ośrodka ,,Łoś” w Bochni. Zarząd Powiatu wspólnie z władzami Bochni oraz wykonawcą zapoznali się ze zrealizowana inwestycją.

Przebudowa tej drogi miała na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego tak dla zmotoryzowanych jak i pieszych poprzez: rozbudowę jezdni na długości prawie pół kilometra,  budowę 300 metrowego odcinka chodnika oraz odwodnieniebudowę wyniesionego przejścia dla pieszych i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wg zatwierdzonej stałej organizacji ruchu. Przebudowano również zjazdy publiczne i indywidualne. Wykonano także odwodnienie drogi, a od strony potoku wzmocniono i zabezpieczono korpus jezdni koszami siatkowo-kamiennymi.

 

To już drugi etap modernizacji drogi powiatowej na odcinku Bochnia – Pogwizdów. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy prawie 2 kilometrowy odcinek drogi za blisko 1,3 miliona zł. To ważny szlak komunikacyjny na terenie naszego powiatu, tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować tę inwestycję

— mówi starosta Adam Korta

Inwestycja została sfinansowana z subwencji rezerwy ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury oraz budżetów Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia.

__

Powiat B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *