ZATRZYMANY NARKOTYKOWY PRODUCENT I DILER

Wspólna akcja policjantów z Bochni oraz z komendy wojewódzkiej zwalczających przestępczość narkotykową. Zabezpieczono prawie 0,5 kilograma mefedronu oraz ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkanaście krzewów konopi indyjskich. 30-latek z Bochni usłyszał zarzuty dotyczące posiadania i udzielania narkotyków.

29 lipca br. bocheńscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału do Walki   z Przestępczością Narkotykową KWP Kraków zweryfikowali operacyjne ustalenia dotyczące 30-letniego mieszkańca Bochni uprawiającego konopie indyjskie. Jego przestępcza działalność była prowadzona na jednej z posesji znajdujących się w mieście.
W trakcie przeszukania jego posesji okazało się, że mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, sprzyjających rozwojowi roślin. Funkcjonariusze natrafili także na marihuanę i mefedron. W sumie zabezpieczono prawie 0,5 kg mefedronu, ponad 0,5 kg marihuany oraz 15 krzewów konopi. Dodatkowo zabezpieczony został sprzęt służący do uprawy konopi. #0-latek został zatrzymany.
30 lipca Sąd Rejonowy w Bochni na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec 30-letniego mieszkańca Bochni tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udzielanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, a także posiadanie przyrządów służących do uprawy konopi. Grozi mu min. 3 lata pozbawienia wolności.
Postępowanie w sprawie poradzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.