MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Termomodernizacja Przedszkola nr 4 w Brzesku

Rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Publicznego Przedszkola nr 4 Brzesku. Koszt inwestycji został oszacowany w wysokości 210 tysięcy złotych brutto, a wykonuje ją Zakład Remontowo-Budowlany BUDO-TERM ze Stopnicy. Zadanie realizowane jest w całości ze środków własnych gminy, a termin zakończenia prac planowany jest na listopad br.

Zakres prac będących przedmiotem umowy obejmuje: demontaż i ponowny montaż elementów znajdujących się na elewacji, usunięcie pęknięć murów, ocieplenie ścian piwnic, termomodernizację, wykonanie tynków i ocielenie kominów. Wykonawca zobowiązany jest ponadto do wykonania blacharskiej obróbki, wymiany zewnętrznych parapetów i renowacji okiennych krat. W harmonogramie zaplanowanych prac ujęto także montaż nowych rynien, wymianę skrzynki gazowej i elektrycznej oraz malowanie obiektu.

W otoczeniu przedszkola pojawią się okalająca budynek tzw. opaska z kostki brukowej oraz nowa nawierzchnia wykonana z tego samego materiału. W ramach robót instalacyjnych przerobiona zostanie sieć przewodów odgromowych, zostanie też zamontowane energooszczędne oświetlenie ledowe.

Przedszkole nr 4 to jedna z najstarszych placówek oświatowych tego typu w gminie. Praktycznie od początku istnienia nie przechodziła żadnych gruntownych remontów. Rozpoczęta właśnie termomodernizacja ma dwa bardzo istotne cele. Diametralnie poprawi się wizerunek budynku i otoczenia, ale najważniejszy jest aspekt ekonomiczny. Ta inwestycja wyraźnie wpłynie na oszczędności wynikające z dużo niższych kosztów energii, która będzie potrzebna do ogrzania budynku – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

__

BRZESKO>PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.