MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO w miejscowości Przyborów

Do obywatelskiego ujęcia doszło w sobotę (7.08.br.) tuż po godzinie 19-tej w miejscowości Przyborów. Świadek udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który prowadził samochód m-ki Dacia Duster, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 

W sobotę około godziny 19:00 w miejscowości Przyborów mieszkaniec powiatu brzeskiego zauważył, że poruszający się przed nim kierowca samochodu marki Dacia Duster jedzie całą szerokością jezdni. Przypuszczając, że jest nietrzeźwy, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania. Następnie podbiegł do kierowcy, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Bez chwili wahania wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając mu dalszą jazdę. Jednocześnie telefonicznie powiadomił o zdarzeniu Policję. Dyżurny z komendy w Brzesku skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze poddali 60-letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało blisko 3 promile.
Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.
Na uznanie zasługuje zachowanie świadka, który zareagował, widząc zagrożenie na drodze.

 

___

Małopolska Policja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *