ZAATAKOWAŁ POLICJANTÓW SIEKIERĄ

47-letni mieszkaniec gminy Żabno, został zatrzymany po pościgu przez dąbrowskich policjantów w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas interwencji zaatakował funkcjonariuszy siekierą.

Wszystko wydarzyło się wczoraj (22.07.br) po godz. 20.30. Policjanci z dąbrowskiej drogówki, w trakcie pomiaru prędkości na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zauważyli pojazd marki BMW bez przedniej tablicy rejestracyjnej, poruszajacy się z prędkością 120 km/h, przy dozwolonej na tym odcinku jezdni 50 km/h.

Mundurowy wykonujący pomiar dał wyraźny znak kierującemu do zatrzymania, lecz ten nie zwalniał, oślepiając funkcjonariusza światłami drogowymi jechał prosto na niego. Policjant  w ostatnim momencie zdążył  odskoczyć na wysepkę dla pieszych rozdzielającą pasy jezdni przed rozpędzonym pojazdem. Kierowca przejechał przez chodnik dla pieszych i kontynuował jazdę. Mundurowi błyskawicznie rozpoczęli pościg za niebezpiecznym kierowcą, który poruszał się w kierunku obwodnicy miasta a następnie w kierunku miejscowości Żabno. W trakcie ucieczki, kierowca BMW zjeżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej kierujący BMW zjechał w ulicę jednokierunkowa, gdzie zatrzymał pojazd na pustej parceli.

Mundurowi dobiegając do pojazdu zauważyli, że kierowca wysiadając z niego sięga po jakiś przedmiot leżący na fotelu pasażera, jak się okazało była to siekiera, którą   zamachnął się na jednego z policjantów. Mężczyzna nie reagował na  polecenia mundurowych, groził im pozbawieniem życia. Policjanci uprzedzili mężczyznę o użyciu broni palnej. Wówczas odrzucił siekierę i zaatakował policjantów pięściami, został obezwładniony. Funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwie siekiery w jego samochodzie  oraz narkotyki.

Kierowcą okazał się  47-latek z gminy  Żabno.  Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych w jego organizmie. Agresor został zatrzymany, a pojazd którym się poruszał został zabezpieczony. 47-latek odpowie karnie za czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

___

Małopolska Policjagrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.