UKRADLI ZIMNE NAPOJE Z LODÓWEK USTAWIONYCH PRZY KIOSKACH

Złodzieje włamali się do kilku wolnostojących lodówek i ukradli znajdujące się w środku zimne napoje. Sprawcami okazali się młodzi mieszkańcy Tarnowa. Wszyscy przyznali się do włamania i kradzieży.

Na przełomie czerwca i lipca br. na terenie miasta doszło do kilku włamań. Przedmiotem kradzieży były zimne napoje przechowywane w lodówkach, postawionych przy kioskach z prasą. NN sprawca wyrywając zabezpieczenie drzwi skradł różnego rodzaju napoje na kwotę niemalże 1000 złotych w jednym przypadku i ponad 660 złotych w drugim. Lodówki były ustawione w dzielnicy Gumniska i przy ul. Klikowskiej. Zgłoszenia trafiły do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie zajęli się nimi policjanci pionu kryminalnego. Po kilku dniach sprawcy byli już ustaleni i przesłuchani. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnowa w wieku 20 i 21 lat oraz nieletni 14-latek. Wszyscy przyznali się do włamania i kradzieży napojów. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania u jednego z nich odnaleźli skradziony z terenu miasta rower, który został odzyskany i przekazany właścicielowi. Młodzi mieszkańcy Tarnowa usłyszeli w sumie po 4 zarzuty, dwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dorośli będą odpowiadać przed tarnowskim sądem.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem rodzinnym.

__

KMP w Tarnowiegrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.