ŚMIERĆ BUDOWLAŃCA

Podczas prac wysokościowych na wysięgniku, jeden z budowlańców został przygnieciony przez oderwaną od ściany betonową płytą. Niestety mimo szybkiej interwencji służb medycznych życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj rano, na terenie Zakładów Mechanicznych przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie. Podczas prac wysokościowych na wysięgniku, jeden z robotników w trakcie kucia muru urządzeniem udarowym został przygnieciony przez oderwaną od ściany olbrzymią, betonową płytą, która spadła prosto w miejsce gdzie stał  mężczyzna. 30-latek doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki oraz szyi. Niestety mimo szybkiej interwencji służb medycznych i trwającej blisko godzinę reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z prokuratorem, strażacy, pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Nadzoru Budowlanego. Zebrane przez śledczych w trakcie oględzin ślady i dowody pomogą wyjaśnić przyczyny tej ogromnej tragedii.

 

___

Tarnowska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.