POCISK ARTYLERYJSKI SKODA WYKOPANY W ŻWIROWNI

Podczas pracy w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich pracownik koparki wykopał potężny niewybuch. Jak się okazało był to pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy z czasów I wojny światowej.

W poniedziałek 28 czerwca operator dużej koparki kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich wykopał sporych rozmiarów niewybuch. O niebezpiecznym znalezisku powiadomił dyżurnego Komisariatu Żabno. Ten skierował na miejsce zespół minersko-pirotechniczny z Tarnowa. O odkryciu zostali powiadomieni również saperzy z Rzeszowa. Niewybuch został określony jako pocisk artyleryjski Skoda do armatohaubicy kalibru 305 milimetrów, długości 115 cm. Z uwagi, iż pocisk został wykopany na terenie kopalni gdzie w pobliżu nie było żadnych zabudowań, nie było konieczności ewakuacji ludzi i domostw. W tym dniu przerwano pracę operatora koparki, a patrol saperki na następny dzień zabezpieczył pocisk. Został on przez saperów wywieziony na poligon i tam bezpiecznie zneutralizowany.

To już trzeci taki niewybuch wykopany przez operatora koparki w kopalni kruszywa w Bobrownikach Wielkich. W związku z tym w dalszym ciągu przypominamy o właściwym zachowaniu przy znalezieniu niebezpiecznych przedmiotów. Nie dotykamy, nie ruszamy ani nie przenosimy tego typu znalezisk. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji.

_____

Policja Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.