MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

MALUCHY POD OPIEKĄ PIJANEJ MATKI

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miała matka z Tarnowa opiekująca się dziećmi. Dobrze, że znalazła się osoba, która wykręciła numer alarmowy i powiadomiła służby o nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiety.

Zgłoszenie o nieodpowiedzialnym postępowaniu trafiło do Dyżurnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, jako że adres interwencji był w jego jurysdykcji. Na miejsce został skierowany patrol mundurowy, którego zadaniem było zweryfikowanie zgłoszenia. Policjanci pod wskazanym adresem zastali 34-letnią kobietę, jej życiowego partnera oraz dwójkę jej dzieci – 15 miesięczną dziewczynkę i 3-letniego chłopczyka. Osoby dorosłe były nietrzeźwe. Przyznały, że wspólnie wypiły butelkę wysokoprocentowego alkoholu. Jako że mama maluchów „wydmuchała” blisko 2 promile alkoholu, nie mogła sprawować opieki nad swoimi pociechami. Zostały one przekazane pod opiekę babci.

Obecnie w komisariacie Centrum prowadzone jest postępowanie pod kątem ewentualnego narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia przez osobę obowiązaną do zapewnienia im należytej opieki. To przestępstwo określone w artykule 160 kodeksu karnego, a ustawodawca za jego naruszenie przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Niezależnie od tego, policjanci poinformowali o zdarzeniu sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *