MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzesko: Recyklomat w nowym miejscu

Od połowy kwietnia brzeski recyklomat, czyli nowoczesne urządzenie służące do selektywnej zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, znajduje się w nowym miejscu.

Aktualnie usytuowany jest przy budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Przypomnijmy, że Brzesko jako jedno z niewielu miast w Małopolsce posiada taki automat. Władze miasta otrzymały recyklomat jako nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Świat bez odpadów” zorganizowanym przez koncern Coca-Cola, firmę EcoTech System i Fundację Nasza Ziemia pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. W ten sposób docenione zostały wysokie dokonania gminy w zakresie ochrony środowiska. W konkursie uczestniczyło aż 108 gmin z całej Polski, a nagrody otrzymało tylko sześć.

Warto korzystać z tego urządzenia, bo wiąże się to z możliwością skorzystania z ulgowych rabatów i bonusów proponowanych przez Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Biuro Partner, które uczestniczą w realizowanym przez gminę projekcie. Zgodnie z regulaminem uzbieranie 50 ECO-punktów upoważnia do otrzymania vouchera o wartości 10 złotych przy korzystaniu z administrowanych przez BOSiR krytej pływalni, kręgielni lub kortów tenisowych przy ulicy Świerkowej. Biuro Partner przy tej samej ilości ECO-punktów proponuje 10-procentową zniżkę podczas zakupów dokonywanych w należącym do firmy sklepie BIG PEN przy ulicy Sobieskiego (100 ECO-punktów upoważnia do 15-procentowego rabatu). Lista partnerów chcących przystąpić do programu jest cały czas otwarta i może zostać powiększona o nowe podmioty.

W jaki sposób zdobywa się ECO-punkty? Po wrzuceniu butelki plastikowej do recyklomatu system rejestruje transakcję i nagradza użytkownika, przypisując do jego konta odpowiednią liczbę tzw. ECO-punktów. Punkty zbierane są przez użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej ECO-Portfel, którą można zainstalować na smartfonie. Zebrane punkty mogą być następnie wymienione na vouchery, zniżki, gratisy itp. do realizacji w firmach będących partnerami projektu.

Regulamin dotyczący funkcjonowania recyklomatu i wynikających stąd korzyści znajduje się w siedzibach BOSiR oraz Biura Partner, a także w Urzędzie Miejskim. Dostępny jest również na stronie brzesko.pl w zakładce „środowisko”.

Na stronie: https://www.brzesko.pl/aktualnosc/84875,recyklomat można zapoznać się z instrukcją obsługi recyklomatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.