MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Brzeski Park Logistyki – relacja z placu budowy

Na zaproszenie zarządu burmistrz Brzeska Tomasz Latocha wizytował teren budowanego przez firmę Zasada Trans Spedition Brzeskiego Parku Logistyki. Jest to jedno z największych przedsięwzięć ostatnich lat realizowanych w gminie Brzesko przez prywatnego inwestora. Burmistrz zapoznał się ze stanem zaawansowania wykonanych do tej pory prac, a po placu budowy oprowadzał go dyrektor Grzegorz Mrozowski.  

Brzeski Park Logistyki powstaje w Jasieniu, w miejscu byłej cegielni, przy drodze krajowej nr 94 (starej „czwórce”). Według założeń inwestora uruchomienie budowanego centrum nastąpić ma w marcu przyszłego roku i wszystko wskazuje na to, że zaplanowany termin zostanie dotrzymany. W całości wykonane zostały już stalowe konstrukcje, które aktualnie zabudowywane są panelami z płyt warstwowych. Równolegle wokół obiektu prowadzone są prace ziemne, montowane też są instalacje niezbędne do funkcjonowania Parku.

– Już z daleka widać zarys całości powstającego obiektu, który nawet w obecnym stanie robi duże wrażenie. Imponujące jest również tempo prowadzonych prac, które przecież rozpoczęły się zaledwie kilka miesięcy temu. Najbardziej satysfakcjonujący jest fakt, że po wielu latach zastoju gminne tereny inwestycyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Inwestycja realizowana aktualnie przez Zasada Trans Spedition to także perspektywa nowych miejsc pracy. Już teraz w budowę Parku zaangażowanych jest kilka lokalnych przedsiębiorstw, co w obecnej sytuacji gospodarczego załamania i niestabilnego rynku pracy ma niebagatelne znaczenie – podsumowuje swoją wizytę Tomasz Latocha.

Głównym wykonawcą inwestycji jest tarnowska firma TarCon Invest, która – zgodnie z zamówieniem – buduje obiekt składający się z kompleksu hal z zapleczem socjalno-technicznym o łącznej powierzchni blisko 16 tysięcy metrów kwadratowych. W zakresie zleconych prac znalazły się również obiekty inżynieryjne oraz infrastruktura drogowa i sieciowa. Całość wykonywana jest w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Podwykonawcami są trzy brzeskie przedsiębiorstwa – Kobyłecki Elektroinstalacje, Enter oraz Stanbud. Samo uruchomienie Brzeskiego Parku Logistyki oznaczać będzie 30 nowych miejsc pracy, a zarząd spółki podkreśla, że podczas rekrutacji pierwszeństwo będą mieć mieszkańcy gminy. Inwestycja będzie obszarem biologicznie aktywnym. Znajdujące się w tym miejscu stawy zostaną zachowane w niezmienionym stanie. Cała zabudowa otoczona będzie przestrzeniami zieleni, a wokół obiektu zainstalowane zostaną ekrany akustyczne. Mające powstać tutaj magazyny będą zasilane fotowoltaicznymi panelami, bo Zasada Trans Spedition w swojej codziennej działalności dużą wagę przywiązuje do ekologii.

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *