MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

POLICJANCI BOCHEŃSKIEJ DROGÓWKI ZATRZYMALI W POŚCIGU PIJANEGO KIEROWCĘ FORDA

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali w pościgu kierowcę, który łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pijany „rajdowiec” najpierw wyprzedzając inne pojazdy w miejscu niedozwolonym przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie nie zatrzymując się do policyjnej kontroli przez kilkaset metrów uciekał przed policyjnym radiowozem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni 24 listopada br. kontrolując prędkość kierowców na drodze wojewódzkiej nr. 965 w Proszówkach namierzyli kierowcę osobowego forda, który z nadmierną prędkością, nie stosując się do linii podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych wyprzedzał inne pojazdy. Mimo iż policjanci wyraźnie i kilkakrotnie dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten zignorował sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast zareagowali i po krótkim pościgu dogonili i zatrzymali pirata drogowego.

Kierowcą forda był 32-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a na siedzeniu pasażera podróżował jego 40-letni znajomy. Kontrola stanu trzeźwości wskazała, że 32-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem silnikowym.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczeń tj. przekroczenie dozwolonej prędkości o 27 km/h, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym (niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych), a także kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. 32-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW, ABY NIE WSIADALI ZA KIEROWNICĘ POJAZDU POD WPŁYWEM ALKOHOLU!

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

Apelujemy jednak nie tylko do kierowców, ale również do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

___

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.