Pomianowski Stok zaprasza

Jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie budowę domu, a nie wybrał jeszcze lokalizacji, powinien koniecznie wybrać się na spacer w kierunku Pomianowskiego Stoku, gdzie znajdują się budowlane działki przeznaczone przez gminę Brzesko do sprzedaży. Przetarg odbędzie się 10 listopada br.

Tych działek jest osiemnaście, a ich średnia cena oscyluje w granicach 105 tysięcy złotych (od 79 do 109 tysięcy). Każda z nich zajmuje powierzchnię około 0,06 hektara i położona jest w pobliżu osiedlowych dróg połączonych poprzez Aleję Solidarności z ulicą Pomianowską, skąd można bardzo łatwo do ważnych szlaków komunikacyjnych prowadzących w kierunku Krakowa, Nowego Sącza, czy Rzeszowa. Blisko stąd też do samego centrum miasta, bo zaledwie niecały kilometr.

Pomianowski Stok ma wielką szansę stać się mieszkaniową wizytówką Brzeska. O jego istnieniu mówiło się już od wielu lat, ale dopiero w tym roku znacznie wzrosła jego atrakcyjność pod kątem budownictwa mieszkaniowego w południowej części miasta. Na początku czerwca zakończył się pierwszy etap budowy dróg na tym terenie. Dzięki sprzyjającym okolicznościom – pozyskanie przez gminę dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych i korzystna aura – budowa została zakończona na trzy miesiące przed planowanym terminem. Całkowita wartość tej inwestycji wynosiła 1,2 miliona złotych

– Nowe drogi to przede wszystkim połączenie atrakcyjnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, ale też zabezpieczenie alternatywnego dojazdu do szpitala, który powinien być bezpiecznie skomunikowany – mówił wtedy burmistrz Tomasz Latocha, i zapowiadał: – Nie zwalniamy jednak tempa i już niebawem rozpoczniemy kolejny etap budowy dróg na tym osiedlu. Wartość tej inwestycji będzie blisko dwukrotnie wyższa, a nowa droga będzie sięgać aż pod szpital.

Faktycznie, już 19 czerwca br. została podpisana umowa z wykonawcą drugiego etapu inwestycji. Wykonane zostaną kolejne odcinki dróg o łącznej długości ponad jednego kilometra z kompletną infrastrukturą, w tym chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Bardzo ważne jest to, że powstanie kolejna droga, która znacznie skróci czas dotarcia do szpitala w nagłych wypadkach, wymagających szybkiej interwencji medycznej. Zakończenie prac przewidywane jest na lipiec 2021 roku.

Dzięki tym przedsięwzięciom wzrasta atrakcyjność, a tym samym też wartość działek na Pomianowskim Stoku. Już sam zakup jednej z tych działek może dość szybko okazać się trafioną inwestycją na przyszłość. Nowe drogi na tym obszarze, nowe osiedle, znakomita komunikacja z całym miastem to czynniki, które na pewno uruchomią drobną przedsiębiorczość, głównie w zakresie handlu i usług.

Przetarg dotyczący zakupu tych działek odbędzie się 10 listopada br. (początek: godz. 10.00) w sali obrad Urzędu Miejskiego. Szczegółowe informacje na temat przetargu i regulaminu przetargu można uzyskać osobiście w Wydziale Geodezji i Zarządzania Mieniem Urzędu Miejskiego w Brzesku ul. Głowackiego 51, od poniedziałku do piątku w godz. 730 do 1530 pokój 119 lub telefonicznie pod numerem 14-68-65-157. Ponadto treść ogłoszenia, oświadczenia i regulamin przetargu są udostępnione na stronie internetowej pod adresem: www.brzesko.pl.

 

___

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.