banner_janusz_kwaśniak
750x200
750x200

Sukces biegaczki Oliwii Sowy

Oliwia Sowa – mieszkanka Brzeska, od 8 lat reprezentująca barwy klubu MLUKS Tarnów, trenująca w Brzesku, zdobyła podczas rozegranych w Radomiu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 20 srebrny medal w biegu na 800 metrów.

W eliminacjach, dziewiętnastoletnia podopieczna trenerki Haliny Grech nie tylko wygrała swój bieg, ale i osiągnęła najlepszy rezultat (2:15.47 min), o dwie setne sekundy wyprzedzając Zuzannę Bronowską z Mazovii ProActiv Ciechanów. W finale uległa natomiast jedynie zawodniczce z Ciechanowa, kończąc zmagania z najlepszym w tym sezonie czasem 2:11.69 min.

Przypomnijmy, że jest to drugi w tym roku medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Oliwię Sowę. W rozegranych w lutym w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski do lat 20, z wynikiem 2:15.55 min zajęła bowiem w biegu na 800 metrów trzecią pozycję.

Zawodniczka jest chlubą dla miasta Brzeska, tym bardziej że na co dzień zmaga się z trudnymi warunkami treningu. Oprócz treningów w terenie i na hali w SP nr 3 w Brzesku musi bowiem dojeżdżać na stadion do Bochni, dzięki przychylności władz MOSIRU Bochnia, aby zrobić w pełni zaplanowany trening w danym dniu, co jest nie lada wyczynem. Tym bardziej że w czasie epidemii COVID 19 warunki trenowania są utrudnione. Niejednokrotnie musieliśmy bardzo kombinować, aby zrobić bezpieczny całościowy trening. Jednak dzięki samodyscyplinie i zaparciu zawodniczka daje radę. Jej praca nie poszła na marne co odpłaciło zdobytymi trofeami.

Nie obyło by się od podziękowań dla Trenera Ryszarda Jasicza, który cały czas wspiera trenerkę i zawodniczkę w codziennej, ciężkiej pracy treningowej. Oliwia od 2 lat objęta jest opieką szkoleniową PZLA jako Kadra Polski. Powołana na Mecz Międzynarodowy w Karpaczu, gdzie startują najlepsi zawodnicy reprezentujący Polskę.