Pierwsi seniorzy opuścili DDOM, są dużo sprawniejsi!

Zakończył się pierwszy etap funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej, działającego w brzeskim szpitalu. Piętnastu seniorów opuściło DDOM w zdecydowanie lepszej formie, niż w chwili, gdy kilka tygodni temu rozpoczynali zajęcia. To efekt systematycznie prowadzonej rehabilitacji, fizjoterapii oraz zajęć z psychologiem.

Wypisy odbywały się systematycznie od kilku tygodni. Pacjenci z żalem opuszczali placówkę, w której czuli się bardzo dobrze.  Nawiązały się tu prawdziwe przyjaźnie.

– Staraliśmy się stworzyć naszym podopiecznym warunki podobne do domowych. Mogli liczyć na  smaczny i ciepły posiłek jak w domu, ale były też dodatkowo zajęcia z rehabilitantem czy fizjoterapeutą, który wsłuchiwał się w ich potrzeby – mówi Elżbieta Adamska koordynatorka DDOM w Brzesku.

Do DDOM trafili już nowi podopieczni, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu jest ich 15. W tym roku do DDOM zostanie przyjęte jeszcze 30 seniorów. Warunkiem przyjęcia do placówki jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i  sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65. Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM. Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30. Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata.

Źródło: www.spzoz-brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.