Złodziej paliwowy zatrzymany na gorącym uczynku

Na początku tygodnia na stacji paliwowej przy autostradzie, kierowca dostawczego ducato zatankował ponad 1200 litrów paliwa i odjechał. Zaalarmowani policjanci kilka kilometrów dalej zatrzymali złodzieja, który w dwustulitrowych beczkach przewoził skradziony olej napędowy. Straty jakie spowodował, przekroczyły kwotę 6000 złotych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (22.01) przed godziną piątą rano, dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej przy autostradzie. Sprawca miał kierować się na drogę techniczną białym samochodem dostawczym. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy wysłani na miejsce zauważyli białego Fiata Ducato, którego zatrzymali do kontroli. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w przestrzeni ładunkowej pojazdu miał w siedmiu dwustulitrowych beczkach ponad 1200 litrów skradzionego kilka chwil wcześniej paliwa. Kierowca został zatrzymany i przekazany policjantom śledczym komisariatu policji w Mościcach. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży oleju napędowego na łączną sumę ponad 6200 złotych. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

To jednak nie koniec kłopotów 32-latka. Teraz czeka go jeszcze postępowanie sądowe, w którym zostanie wymierzona kara. Za kradzież mienia, która określona jest w art. 278 kk., mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.