MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Śpiesz się powoli

Przedwczoraj potrącenie nieletnich na pasach w centrum miasta, wczoraj kolizja na A4, która całkowicie zablokowała nitkę w kierunku Tarnowa na ponad 2 godziny.

O bardzo dużym szczęściu mogą mówić młodzi ludzie, którzy przedwczoraj w samo południe zostali potrąceni przez kierowcę osobowej toyoty. Tuż po godzinie dwunastej na szykanowym przejściu dla pieszych na ul. Krakowskiej, w kierunku dworca PKP, 88-letni kierowca jadąc wewnętrznym pasem ruchu potrącił przechodzącą przez pasy grupę 4 nastolatków. W wyniku uderzenia dzieci przewróciły się na jezdnię, nie doznając jednak poważnych obrażeń ciała. Poszkodowani to dwie dziewczynki i dwóch chłopców w wieku 13-14 lat. Wszystkie trafiły do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że 14-latka doznała obrażeń ciała w postaci złamania kości nosa. Kierowca stracił trawo jazdy, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Przez kilkadziesiąt minut ruch w kierunku dworca PKP w Tarnowie był utrudniony.

Natomiast wczoraj rano na tarnowskim odcinku autostrady A4 w kierunku Rzeszowa doszło do kolizji kilku pojazdów. Zaraz po godzinie 7.00, na 485 kilometrze tego odcinka kierowca osobowej hondy podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie na swoim pojazdem. W tych trudnych warunkach drogowych uderzył w tył poprzedzającego volkswagena, spychając go na prawą stronę drogi. Zniszczona honda zatrzymała się przy barierkach oddzielających pasy ruchu. Oba pojazdy jednak skutecznie zablokowały ten odcinek autostrady na ponad 2 godziny. W wyniku zderzenia samochodów, kierowca volkswagena trafił do tarnowskiego szpitala. Obrażenia jednak nie były duże i mógł opuścić placówkę po tym, jak lekarze opatrzyli jego rozciętą głowę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym, a kierowcy korzystający z autostrady musieli korzystać ze zorganizowanego objazdu „starą czwórką” do godziny 9:30, kiedy to został przywrócony ruch na zamkniętym odcinku.

W dalszym ciągu apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wyobraźnię oraz zachowanie podstawowych zasad prawa o ruchu drogowym.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.