MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Odlotowy dzień dziecka

W piątek młodzi strażacy z OSP w Porębie Spytkowskiej i Szczepanowie mieli odlotowy, pełen atrakcji dzień dziecka.  Wszystko za sprawą wycieczki do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych RP w Krakowie Balicach oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Z inicjatywą wystąpił wiceprezes OSP Porębie Spytkowskiej Marcin Ćwioro,  który dowiedział się od swojego kolegi  żołnierza, że organizowane są dni otwarte.

 

Zapadła błyskawiczna decyzja, żeby bez zbędnych korowodów zorganizować wyjazd dla małych strażaków. Prezes OSP w Porębie Spytkowskiej dh Krzysztof Rachwał, jak zawsze na nikogo się nie oglądając, udostępnił autokar. Z kolei prezes OSP w Szczepanowie Zdzisław Reczek usiadł za kierownicą tego autokaru, i tak transport był gotowy. Dh Monika Adamczyk równie sprawnie porozmawiała z rodzicami i wspólnie z młodzieżówką w Szczepanowie autokar wyruszył w kierunku Balic. Całość imprezy koordynował dh Adrian Zaleśny. Na miejscu młodzi druhowie mogli postrzelać na symulatorze, usiąść za sterami wojskowego samolotu transportowego CASA, śmigłowca Mi-8, samolotu M 28 Bryza, zobaczyć samochody wojskowej lotniskowej straży pożarnej itd.

Po wizycie w  8 Bazie Lotnictwa Transportowego Sił Powietrznych RP jeszcze  wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego do którego bilety zafundował dh Tomasz Latocha. Tam, dla odmiany, zabytkowy sprzęt latający, między innymi śmigłowiec MI-8 o numerze taktycznym 620 wyprodukowany w 1973 roku. Od początku był przeznaczony do lotów z najważniejszym osobami w państwie. Jest to  naprawdę wyjątkowy śmigłowiec, bo to właśnie nim, dokładnie tym stojącym teraz w muzeum podczas wizyt w Polsce przemieszczał się Ojciec Święty Jan Paweł II.

Uczestnicy wycieczki mogli nie tylko zobaczyć tę maszynę, ale wejść do środka, usiąść na w salonce w której podróżował papież.

To był wyjątkowy dzień. Przyszli ratownicy mieli okazje zobaczyć osobiście, a nawet usiąść za sterami maszyn, które ich rówieśnicy mogą zobaczyć co najwyżej w telewizji. Tak więc po południu wrócili do domów, co prawda bardzo umęczeni upalnym dniem, ale pełni wrażeń.

Pełna galeria zdjęć tutaj

_

Brzesko.info.pl

fot. Paulina Ruszaj Fotografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.